R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
01:00 - 06:00
on-line přehrávač
SAMOSEBOU.CZ A KATO V NOVÉM KLIPU

SAMOSEBOU.CZ A KATO V NOVÉM KLIPU

12.3. 2017 - Samosebou.cz představuje Kata z Prago Union v novém klipu v umělém světě 3D polygonů.

Český rapper a DJ Adam Svatoš, v hudebních kruzích známý jako Kato z Prago Union, se propojil s projektem Samosebou.cz, a stal se jeho ambasadorem pro rok 2017. V rámci spolupráce vznikl jedinečný hudební 3D animovaný klip k písni Stínohra z alba roku 2016 Smrt žije. Kata i okolní svět vykreslují v klipu polygony (mnohoúhelníky) v trojrozměrné grafice. Klip vznikl jako součást kampaně na podporu třídění a recyklace odpadů.

Hudební klip pro Prago Union k písni Stínohra se odehrává na planetě, kde vše tvoří polygony - země i postavy jsou poskládané z mnohoúhelníků. Stínohra je o démonech, které si každý nosíme v sobě. Kato v klipu bojuje se svými stíny, prochází městem z odpadků a čeká na nový den, protože stínů se může zbavit jen cestou ke světlu.

„Tímto počinem navazujeme na úspěšnou spolupráci s Katem z předchozích let, kdy vznikl pro Samosebou.cz videoklip k „recyklované“ písni Proč? Letos jsme se vydali zcela novou cestou a vytvořili jsme společně exkluzivní klip odehrávající se ve 3D světě postaveném z odpadu. K této příležitosti vznikla 3D postavička Kata vyrobená z vytříděných plastových láhví. Ta je také jednou ze zajímavých cen navazující soutěže, která startuje 14. 3. 2017 a bude ukončena 4. 4. 2017,“  uvedl Lukáš Grolmus, ředitel komunikace ve společnosti EKO-KOM, a.s.

Klip vznikl v produkci agentury Havas Prague pod vedením režiséra Viléma Kabzana. „Zvolili jsme minimalistický low poly styl, který odráží vizuální identitu projektu Samosebou.cz,“ říká Vilém Kabzan.

Na scénáři  polygonového klipu se podílel i Kato: „S tužkou a papírem jsme nad scénářem seděli asi půl hodiny, ostatní vznikalo v počítači a lidi na tom makali 4 měsíce. Samosebou to dopadlo na výbornou. Co se týče Stínohry, není to jen o městě z recyklovatelných odpadků, tenhle rap je postavenej taky na recyklaci samplů ze starých desek jiných kapel a jiných písniček. V rapu se samplováním dávám věcem novej kontext.“

Videoklip k písni Stínohra bude poprvé představen v úterý 14. března 2017 v pořadu Mixxxer na TV Óčko a od tohoto dne bude exkluzivně ke shlédnutí na webu www.samosebou.cz. Kato představí klip naživo v pátek 17. března v pražském klubu Uhelna.

bez autora