R1 Goat
Právě hraje:
BUZZ
20:00 - 22:00
on-line přehrávač
POHÁDKY TIBETU VE ŠKOLSKÉ

POHÁDKY TIBETU VE ŠKOLSKÉ

17.2. 2017 - Vernisáž výstavy Pohádky Tibetu očima českých ilustrátorů...

Výstavu Pohádky Tibetu očima českých ilustrátorů pořádá Spolek Lungta, jehož cílem je informovat o dění v Tibetu, tibetském exilu a napomáhat k zachování tibetské kultury. Výstava vznikla jako doprovodná akce Konference Fora 2000 u příležitosti návštěvy tibetského premiéra Lobsanga Sangge České republiky.

Vernisáž: 20. 2. 2017 v 18:00, Komunikační prostor Školská 28, Školská 28, Praha 1


V rámci vernisáže zahraje jazzové duo Samuel Tremko & Luan Goncalves a proběhne taneční vystoupení radostných tanců Khaita, Mezinárodní komunity dzogčhenu, Kunkyabling.

Výstava trvá do 11. 3. 2017


Výstava přináší nevšední pohled na tibetskou kulturu očima českých ilustrátorů. Svět lidových příběhů v knize Himálajské pohádky zachytila Lenka Jasanská. Knihu My Tibeťané doprovodila perokresbami Hana Vyoralová. Veselé a erotické příběhy Akhu Tänpy ilustroval Jakub Hrdlička. Premiéru měla výstava v pražské kavárně NoNa na Nové scéně v říjnu 2014. Odtud putovala do dalších výstavních prostorů. Návštěvníci ji mohli shlédnout v Břevnovské čajovně v Praze 6,  Kavárně Academia v Ostravě, Obecním úřadě v Bobrové, Kulturním domě v Nové Město na Moravě, Místní knihovně v Dobříši, Městském muzeu v Sokolově OC Novodvorská Praha 4, Galerii Moritz v OC Olomouc.

Doprovodný program:

7. 3. v 19:30
Přednáška Lenky Gyaltso o tradičním tibetském odívání.

Přednáška představí tradiční tibetské odívání v celé jeho rozmanitosti, zaměří se na zajímavé krajové odlišnosti a tvorbu současných tibetských módních návrhářů. Povídání doprovodí promítání fotografií a ukázky tibetského oděvu.

11. 3. 15:00 - 17:00
Výtvarná dílna “Himálajské pohádky aneb Tibet nejen pro děti”

Ilustrátoři Lenka Jasanská a Jakub Hrdlička vás provedou barvitým světem pohádek na střeše světa. Určeno pro výtvarníky všeho věku.
Dílna se uskuteční u příležitosti oslav Losaru – tibetského Nového roku na Novoměstské radnici.

Komunikační prostor Školská 28
Školská 28, Praha 1
www.skolska28.cz

www.facebook.com/skolska28

bez autora